20KPA180-B
Manufacturer Part Number:
20KPA180-B
Part of Description:
TVS DIODE 180VWM 305.55VC P600
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
69.4A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
20000W (20kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
190.04V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
305.55V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
180V