30KPA132C-B
Manufacturer Part Number:
30KPA132C-B
Part of Description:
TVS DIODE 132VWM 223.65VC P600
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
142.3A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
30000W (30kW)
Product Status :
Obsolete
Voltage - Breakdown (Min) :
139.29V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
223.65V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
132V