20KPA60C-B
Manufacturer Part Number:
20KPA60C-B
Part of Description:
TVS DIODE 60VWM 102.48VC P600
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
207A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
20000W (20kW)
Product Status :
Obsolete
Voltage - Breakdown (Min) :
63.32V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
102.48V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
60V