20KPA80C-B
Manufacturer Part Number:
20KPA80C-B
Part of Description:
TVS DIODE 80VWM 136.5VC P600
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
155.4A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
20000W (20kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
84.48V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
136.5V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
80V