SMB8J17C-E3/52
Manufacturer Part Number:
SMB8J17C-E3/52
Part of Description:
TVS DIODE 17VWM 30.5VC DO214AA
Applications :
General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
26.2A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
800W
Product Status :
Obsolete
Voltage - Breakdown (Min) :
18.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
30.5V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
17V