SMB10J18-E3/52
Manufacturer Part Number:
SMB10J18-E3/52
Manufacturer/Brand:
Vishay Dale Thin Film
Part of Description:
TVS DIODE 18VWM 32.2VC DO214AA
Manufacturer :
Vishay Dale Thin Film
Applications :
General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
31.1A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
1000W (1kW)
Product Status :
Obsolete
Type :
Zener
Voltage - Breakdown (Min) :
20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
32.2V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
18V