SMB8J33C-E3/5B
Manufacturer Part Number:
SMB8J33C-E3/5B
Part of Description:
TVS DIODE 33VWM 59VC DO214AA
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
13.6A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
800W
Product Status :
Obsolete
Voltage - Breakdown (Min) :
36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
59V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
33V