SMB8J13CHE3/5B
Manufacturer Part Number:
SMB8J13CHE3/5B
Part of Description:
TVS DIODE 13VWM 23.8VC DO214AA
Applications :
Automotive
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
33.6A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
800W
Product Status :
Obsolete
Voltage - Breakdown (Min) :
14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
23.8V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
13V