5KP64HE3/54
Manufacturer Part Number:
5KP64HE3/54
Manufacturer/Brand:
Vishay Dale Thin Film
Part of Description:
TVS DIODE 64VWM 114VC P600
Manufacturer :
Vishay Dale Thin Film
Applications :
Automotive
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
43.9A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
5000W (5kW)
Product Status :
Obsolete
Voltage - Breakdown (Min) :
71.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
114V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
64V