SA8.5CHE3/73
Manufacturer Part Number:
SA8.5CHE3/73
Manufacturer/Brand:
Vishay Dale Thin Film
Part of Description:
TVS DIODE 8.5VWM 15.9VC DO204AC
Manufacturer :
Vishay Dale Thin Film
Product Category :
TVS - Diodes
Applications :
Automotive
Bidirectional Channels :
1
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
31.4A
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case :
DO-204AC, DO-15, Axial
Power - Peak Pulse :
500W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
DO-204AC (DO-15)
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
Voltage - Breakdown (Min) :
9.44V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
15.9V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
8.5V