1.5KE510-E3/73
Manufacturer Part Number:
1.5KE510-E3/73
Part of Description:
TVS DIODE 413VWM 729VC 1.5KE
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
2.06A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
459V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
729V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
413V