15KPA54C-B
Manufacturer Part Number:
15KPA54C-B
Part of Description:
TVS DIODE 54VWM 92.09VC P600
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
172.2A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
15000W (15kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
56.84V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
92.09V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
54V