15KPA260C
Manufacturer Part Number:
15KPA260C
Part of Description:
TVS DIODE 260VWM 437.54VC P600
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
343.2A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
15000W (15kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
273.78V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
437.54V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
260V