15KP240C-B
Manufacturer Part Number:
15KP240C-B
Manufacturer/Brand:
Hartland Controls/Littelfuse
Part of Description:
TVS DIODE 240VWM 407.4VC P600
Manufacturer :
Hartland Controls/Littelfuse
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case :
P600, Axial
Power - Peak Pulse :
15000W (15kW)
Supplier Device Package :
P600
Voltage - Breakdown (Min) :
252.32V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
407.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
240V