1SMB24CAT3
- Manufacturer Part Number:
- 1SMB24CAT3
- Manufacturer/Brand:
- Fairchild/ON Semiconductor
- Part of Description:
- TVS DIODE 24VWM 38.9VC SMB
- Manufacturer :
- Fairchild/ON Semiconductor
- Applications :
- General Purpose
- Capacitance @ Frequency :
- 366pF @ 1MHz
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 15.4A
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 150°C (TJ)
- Package / Case :
- DO-214AA, SMB
- Power - Peak Pulse :
- 600W
- Product Status :
- Obsolete
- Supplier Device Package :
- SMB
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 26.7V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 38.9V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 24V