1SMB7.5AT3G
Manufacturer Part Number:
1SMB7.5AT3G
Manufacturer/Brand:
Hartland Controls/Littelfuse
Part of Description:
TVS DIODE 7.5VWM 12.9VC SMB
Manufacturer :
Hartland Controls/Littelfuse
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
1890pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
46.5A
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
DO-214AA, SMB
Power - Peak Pulse :
600W
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
SMB
Voltage - Breakdown (Min) :
8.33V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
12.9V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
7.5V