1SMA16AT3G
Manufacturer Part Number:
1SMA16AT3G
Manufacturer/Brand:
Hartland Controls/Littelfuse
Part of Description:
TVS DIODE 16VWM 26VC SMA
Manufacturer :
Hartland Controls/Littelfuse
Capacitance @ Frequency :
715pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
15.4A
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
400W
Product Status :
Obsolete
Voltage - Breakdown (Min) :
17.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
26V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
16V