MRT100KP270A
Manufacturer Part Number:
MRT100KP270A
Manufacturer/Brand:
MDE Semiconductor Inc
Part of Description:
TVS DIODE UP 270VRWM 523.0VC
Manufacturer :
MDE Semiconductor Inc
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
184A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case :
P600, Axial
Power - Peak Pulse :
100000W (100kW)
Supplier Device Package :
P600
Voltage - Breakdown (Min) :
301.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
523V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
270V