15KPA18CA
- Manufacturer Part Number:
- 15KPA18CA
- Manufacturer/Brand:
- SETsafe | SETfuse
- Part of Description:
- TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESSION DI
- Manufacturer :
- SETsafe | SETfuse
- Applications :
- Automotive, Telecom
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 488.7A
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 175°C (TJ)
- Power - Peak Pulse :
- 15000W (15kW)
- Product Status :
- Active
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 20.11V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 30.9V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 18V