1.5SMC530
Manufacturer Part Number:
1.5SMC530
Manufacturer/Brand:
Diotec Semiconductor
Part of Description:
TVS, 429V, 1500W Uni
Manufacturer :
Diotec Semiconductor
Applications :
General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
2A
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Supplier Device Package :
SMC (DO-214AB)
Voltage - Breakdown (Min) :
477V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
764V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
429V