SMCJ24CA-AD
- Manufacturer Part Number:
- SMCJ24CA-AD
- Manufacturer/Brand:
- SETsafe | SETfuse
- Part of Description:
- TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESSION DI
- Manufacturer :
- SETsafe | SETfuse
- Applications :
- Automotive, Telecom
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 38.6A
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 150°C (TJ)
- Power - Peak Pulse :
- 1500W (1.5kW)
- Supplier Device Package :
- DO-214AB
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 26.7V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 38.9V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 24V