H08X33V3B
Manufacturer Part Number:
H08X33V3B
Manufacturer/Brand:
HY Electronic (Cayman) Limited
Part of Description:
ESD PROTECTION DIODE
Manufacturer :
HY Electronic (Cayman) Limited
Product Category :
TVS - Diodes
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
1
Capacitance @ Frequency :
16.5pF @ 1MHz (Max)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
8A (8/20µs)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C (TJ)
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Power - Peak Pulse :
80W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
DFN0603
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
Voltage - Breakdown (Min) :
3.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
10V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
3.3V (Max)