704-15K36T
Manufacturer Part Number:
704-15K36T
Manufacturer/Brand:
Microchip Technology
Part of Description:
TVS DIODE 31.5VWM 51VC CASE-9
Manufacturer :
Microchip Technology
Product Category :
TVS - Diodes
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
300A
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C
Package / Case :
Module
Power - Peak Pulse :
15000W (15kW)
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
CASE-9
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
36V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
51V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
31.5V