MAPLAD36KP85AE3
Manufacturer Part Number:
MAPLAD36KP85AE3
Part of Description:
TVS DIODE 85VWM 137VC PLAD
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
263A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
36000W (36kW)
Supplier Device Package :
PLAD
Voltage - Breakdown (Min) :
94.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
137V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
85V