MAPLAD36KP64A
Manufacturer Part Number:
MAPLAD36KP64A
Part of Description:
TVS DIODE 64VWM 103VC PLAD
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
350A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
36000W (36kW)
Supplier Device Package :
PLAD
Voltage - Breakdown (Min) :
71.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
103V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
64V