MPLAD36KP36CA/TR
Manufacturer Part Number:
MPLAD36KP36CA/TR
Part of Description:
SURFACE MOUNT 36,000 WATT, TVS,
Applications :
Automotive
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
620A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
36000W (36kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
40V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
58.1V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
36V