MPLAD36KP17CA/TR
Manufacturer Part Number:
MPLAD36KP17CA/TR
Part of Description:
SURFACE MOUNT 36,000 WATT, TVS,
Applications :
Automotive
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
1250A (1.25kA)
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
36000W (36kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
18.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
28.8V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
17V