MPLAD36KP75CAE3
Manufacturer Part Number:
MPLAD36KP75CAE3
Part of Description:
TVS DIODE 75VWM 121VC PLAD
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
298A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
36000W (36kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
83.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
121V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
75V