MPLAD30KP54CAE3
Manufacturer Part Number:
MPLAD30KP54CAE3
Part of Description:
TVS DIODE 54VWM 87.1VC PLAD
Applications :
General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
342A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
30000W (30kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
60V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
87.1V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
54V