MAPLAD18KP17A
Manufacturer Part Number:
MAPLAD18KP17A
Part of Description:
TVS DIODE 17VWM 27.6VC PLAD
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
653A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
18000W (18kW)
Supplier Device Package :
PLAD
Voltage - Breakdown (Min) :
18.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
27.6V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
17V