MPLAD18KP75CA/TR
Manufacturer Part Number:
MPLAD18KP75CA/TR
Part of Description:
SURFACE MOUNT 18,000 WATT, TVS,
Applications :
Automotive
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
149A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
18000W (18kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
83.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
121V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
75V