MPLAD30KP30AE3
Manufacturer Part Number:
MPLAD30KP30AE3
Part of Description:
TVS DIODE 30VWM 48.8VC PLAD
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
618A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
30000W (30kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
48.8V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
30V