MPLAD30KP180AE3
Manufacturer Part Number:
MPLAD30KP180AE3
Part of Description:
TVS DIODE 180VWM 291VC PLAD
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
104A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
30000W (30kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
200V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
291V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
180V