MPLAD36KP78AE3
Manufacturer Part Number:
MPLAD36KP78AE3
Part of Description:
TVS DIODE 78VWM 126VC PLAD
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
286A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
36000W (36kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
86.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
126V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
78V