MPLAD36KP22AE3
Manufacturer Part Number:
MPLAD36KP22AE3
Part of Description:
TVS DIODE 22VWM 36.4VC PLAD
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
990A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
36000W (36kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
36.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
22V