MPLAD36KP18AE3
Manufacturer Part Number:
MPLAD36KP18AE3
Part of Description:
TVS DIODE 18VWM 30.8VC PLAD
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
1169A (1.169kA)
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
36000W (36kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
30.8V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
18V