MPLAD36KP150AE3
Manufacturer Part Number:
MPLAD36KP150AE3
Part of Description:
TVS DIODE 150VWM 243VC PLAD
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
149A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
36000W (36kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
167V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
243V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
150V