MPLAD30KP43A/TR
Manufacturer Part Number:
MPLAD30KP43A/TR
Part of Description:
TVS DIODE 43VWM 69.4VC PLAD
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
432A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
30000W (30kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
47.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
69.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
43V