MPLAD30KP26AE3
Manufacturer Part Number:
MPLAD30KP26AE3
Part of Description:
TVS DIODE 26VWM 43VC PLAD
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
696A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
30000W (30kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
28.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
43V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
26V