MPLAD30KP260AE3
Manufacturer Part Number:
MPLAD30KP260AE3
Part of Description:
TVS DIODE 260VWM 419VC PLAD
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
71A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
30000W (30kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
289V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
419V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
260V