MPLAD18KP70AE3
Manufacturer Part Number:
MPLAD18KP70AE3
Part of Description:
TVS DIODE 7VWM 12VC PLAD
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
1500A (1.5kA)
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
18000W (18kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
7.78V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
12V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
7V