MPLAD18KP20AE3
Manufacturer Part Number:
MPLAD18KP20AE3
Part of Description:
TVS DIODE 20VWM 32.4VC PLAD
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
556A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
18000W (18kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
32.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
20V