MPLAD18KP11AE3
Manufacturer Part Number:
MPLAD18KP11AE3
Part of Description:
TVS DIODE 11VWM 18.2VC PLAD
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
989A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
18000W (18kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
12.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
18.2V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
11V