MAPLAD15KP28A
Manufacturer Part Number:
MAPLAD15KP28A
Part of Description:
TVS DIODE 28VWM 45.5VC PLAD
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
330A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
15000W (15kW)
Supplier Device Package :
PLAD
Voltage - Breakdown (Min) :
31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
45.5V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
28V