MRT100KP45CAE3/TR
Manufacturer Part Number:
MRT100KP45CAE3/TR
Part of Description:
TVS 45V 10% 100000W BI
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
1130A (1.13kA)
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
100000W (100kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
50V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
88.5V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
45V