MPLAD15KP7.0CA
Manufacturer Part Number:
MPLAD15KP7.0CA
Part of Description:
TVS DIODE 7VWM 12VC PLAD
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
1251A (1.251kA)
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
15000W (15kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
7.78V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
12V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
7V