30KPA48CA-HR
Manufacturer Part Number:
30KPA48CA-HR
Part of Description:
TVS DIODE 48VWM 81.6VC P600
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
371.3A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TA)
Power - Peak Pulse :
30000W (30kW)
Product Status :
Active
Voltage - Breakdown (Min) :
53.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
81.6V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
48V