MRT100KP70AE3/TR
Manufacturer Part Number:
MRT100KP70AE3/TR
Part of Description:
TVS 70V 10% 100000W UNI
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
725A
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
100000W (100kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
77.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
138V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
70V