30KPA168A-HRA
Manufacturer Part Number:
30KPA168A-HRA
Part of Description:
TVS DIODE 168VWM 272.4VC P600
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
111.2A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TA)
Power - Peak Pulse :
30000W (30kW)
Product Status :
Active
Voltage - Breakdown (Min) :
187.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
272.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
168V