30KPA150A-HRA
Manufacturer Part Number:
30KPA150A-HRA
Part of Description:
TVS DIODE 150VWM 233.4VC P600
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
129.8A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TA)
Power - Peak Pulse :
30000W (30kW)
Product Status :
Active
Voltage - Breakdown (Min) :
167.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
233.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
150V